Založ si blog

Pán prezident, pani premiérka, ZOBUĎTE SA !

          Nekorektnosť, absurdizmus a prejavy slaboduchosti v našej politike sú sprievodným javom každej nastupujúcej vládnucej garnitúry. Je úplne jedno, či na čele práve tróni Dzurinda, Mečiar, Fico alebo Radičová. Výsledok a konanie zlatokopeckého štvorlístka je vždy rovnaký. Dzurinda svoj podiel na vtiahnutí Slovenska do Európskej únie Ficovi veľkolepo pripomínal celé obdobie vládnutia Fica. Dnes, keď vieme, že v Európskej únii je aj Rumunsko, Bulharsko a Grécko bolo prijaté s minimálnou účtovnou ostrahou, nepovažujem tento Dzurindov krok za čosi prevratné a výnimočné.

         Iné mám na mysli. Po „neústupčivom konaní“ lekárskych odborárov prezident republiky p. Gašparovič požiada vládu o vyhlásenie Núdzového stavu v zdravotníctve, ktorý by lekárov prinútil pod hrozbou sankcií nastúpiť do zamestnania. Pán prezident aj s pani premiérkou, zobuďte sa !

          Od novembra 1989 do dnešných dní nastupujúce vlády čo také svetoborné vykonali pre Slovensko, konkrétne zdravotníctvo, školstvo, bežných občanov tejto republiky aby sa mohli vyhrážať lekárom za ich dostatočnú, viac ako 20 ročnú, trpezlivosť ?? Prečo by na to mali doplatiť len lekári, ktorí si tvrdo stoja za svojim presvedčením a neustúpili od svojich požiadaviek tak ako to nedokázali učitelia, piloti, rušňovodiči a všetci im podobní ?! Pán Dzurinda svojim hrdinským populistickým vyhlásením spred mnohých rokov sľúbil slovenským pracujúcim dvojnásobné platy. Ak by svoje slovo dodržal, nemuseli by sa lekári, učitelia hanbiť za svoje mzdové ohodnotenie a tým pádom nízku spoločenskú úroveň.

          Chýba nám úcta k povolaniu, k odbornostiam, k profesiám, ktoré sú pre človeka nevyhnutné z hľadiska samotnej jeho existencie, chýba nám profesijný hodnotový rebríček, ktorý by dokázal nastoliť v povolaniach, odbornostiach istý spoločensko-verejný poriadok, korektnosť a spravodlivosť.

           Poznáme parlament, poznáme ľudí, ktorí v ňom v drvivej väčšine presedia a mnohí ani to nie. Poznáme ich vyjadrenia, správanie a politickú zanietenosť. Pozor, nie spoločenskú, občiansku !!! Ako sa práca poslanca môže porovnávať s prácou vysoko študovaného odborníka, lekára, chirurga. Je správne, aby poslanci mali také platy, s takými nenormálnymi spoločenskými a poslaneckými výhodami, s množstvom bónusov, vrátane poslaneckej imunity ?! Navyše, nedávno ešte koloval záujem poslancov o navýšenie ich doterajšieho mzdového ohodnotenia. Už len to, že tu bola snaha v ich „málosti“, stačí k tomu, že je to hodnotový systém absurdný, nekorektný a absolútne chorý. Poslanci sa teraz tvária ako hrdinovia, lebo odmietli navýšenie ich platov, jednoducho sa uskromnili !!!

           Pán prezident, pani premérka, zobuďte sa ! Nie lekári sú na vine, systém je chorý a za ten môžete vy sama ako aj vaši predchodcovia. V terajšej vláde ste neurobili takmer nič a dokázali ste sama len to, že vládnuť neviete a nedokážete. Nemáte ani štipku morálnej sebareflexie, aby ste lekárom odkázali, áno vážení, my sme to nezvládli, nepodarilo sa, nevieme to. Ale, bolo by dobré, vhodné, keby ste práve v tejto chvíli ustúpili od svojich požiadaviek.

           Pán prezident, vaša momentálna osobná prezidentská iniciatíva rovnako dokazuje len vašu malosť psychoodborníka, človeka posadeného nie príliš pevne vo svojom prezidentskom kresle. Zatiaľ dokazujete výnimočnosť svojich rozhodnutí, ktoré sú pre občana tejto republiky síce v zmysle jeho práv a očakávaní v zdravotnej starostlivosti, ale ako človek širokospektrálne mysliaci zaujímate snáď nižšiu úroveň ako vaša premiérka. A to už nehovoriac o tom, že ste túto dnešnú vládnu garnitúru nestiahli „z obehu“ a tým len umožnili jej konať už len podľa svojich vlastných záujmov a požiadaviek.

           Najmä v takejto vyhrotenej situácii sa dokáže hlava štátu ako aj ktokoľvek iný s dobrým nápadom, úmyslom, riešením dostať na celospoločenské výslnie, ale verte, nad vami sa podobne zmráka ako už aj dokázalo zapršať nad touto našou vládou p. Radičovej.

Snaha o objektivitu

20.03.2018

Milí a ctení čitatelia denníka Pravda. Nedá sa nereagovať na počin pána prezidenta SR, ktorý si „dovolil“ nevymenovať vládu podľa predloženého návrhu designovaného premiéra Pellegriniho viac »

20.03.2018

Milí a ctení čitatelia denníka Pravda. Nedá sa nereagovať na počin pána prezidenta SR, ktorý si „dovolil“ nevymenovať vládu podľa predloženého návrhu designovaného premiéra Pellegriniho viac »

Poľahčujúca okolnosť . . . a nielen prípad Lipšic

22.09.2016

Nedá mi, aby som v súvislosti s tragickou autonehodou p. Lipšica nezaťal do živého. To sa samozrejme netýka len jeho prípadu, ale všetkých jemu podobných, ktorým fenomén poľahčujúcej okolnosti viac »

banská štiavnica, mesto kultúry

Štiavničania začali odkrývať svoje rodinné striebro

20.01.2019 18:00

Toľko Štiavničanov neprišlo na Námestie Svätej Trojice ani na ostatné tri Silvestre dokopy.

Maine, park Baxter, zima, sneh, mráz, sane

Stred a východ Slovenska čaká mrazivá noc s teplotami až -20 stupňov Celzia

20.01.2019 17:52

Meteorológovia vydali pre niektoré okresy výstrahu 2. stupňa.

raketa, rusko, tos-1

Izrael oznámil, že zneškodnil raketu vypálenú zo Sýrie

20.01.2019 17:24

Oznámila to izraelská armáda po tom, ako Damask obvinil Izrael z leteckého útoku na juhu krajiny.

benjamin netanjahu

Izraelská vláda po takmer polstoročí obnovila diplomatické vzťahy s Čadom

20.01.2019 16:56

Premiér Benjamin Netanjahu označil tento krok za historický.

demon

Vyznať sa v spravodlivosti vyžaduje poznať pravdu istej veci. Poznať pravdu je zmyslom názorovej subjektívnosti a schopnosti každého z nás reagovať na istú vec. Určujúcim výsledkom pravdy je teda názorová subjektívna spravodlivosť každého z nás.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 14647x
Priemerná čítanosť článkov: 1465x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy